Kliknutím se vrátíte na úvodní stránku RESCUE - záchranná technická a zdravotní služba tel.info: 777 299 299
RESCUE - záchranná technická a zdravotní služba
O nás Součinnostní cvičení Program Záchranné akce Kontakt Středa 24. července 2024
záchranné akce RESCUE - záchranná technická a zdravotní služba

  Naši členové pamáhají každoročně při sněhových kalamitách a zúčastnili se dvou velkých záchranných akcí - povodní v Rumunsku v roce 2001 a letošních povodní v naší republice, kde byla jejich nezištná pomoc rovněž neocenitelná, stejně jako pomoc všech ostatních dobrovolníků a složek. Na této stránce najdete podrobné informace o těchto záchranných akcích.
 

Povodně Česká republika - duben 2006

Samozřejmě Offroady Slouží
Na základě naší výzvy se přihlásilo několik dobrovolníků z RESCUE-ZTZS s terénními vozy, kteří jsou ochotni poskytnout pomoc při stávanících povodních. Tímto jim patří moje poděkování. Zatím jsme využili jen nabídku kluků z pražského Hummer Centra, neboť jejich "vojáci" H1 skutečně bez problému zvladají brodění a hlavně dlouhodobou jízdu ve vodě. To, že do auta nateče prostě neřeší, stačí mít holínkové kalhoty až po prsa.

V sobotu jsme pomáhli ve vesnici POLABEC, která byla z větší časti zcela zatopená a v neděli na Mělníku. Nyní čekáme na případnou výzvu v případě evakuce obyvatel. Kdo chce pomoci, přihlášky jsou na úvodní stránce.

Jirka Chramosil

       

       

       

     


Povodně Česká republika - 13.8. - 19.8.2002

 
Článek z časopisu Off Road 9/2002

 • Život jde dál...
  (2002-8-21)
  Připomínám, že tuto sobotu 24.8. proběhne setkání majitelů teréních vozů Mimoň / Ralsko. Offroadové setkání je spojené se součinnostním cvičením sdružení RESCUE-ZTZS. Součástí otázek ze zdravovědy bude i registrační karta pro Ty z vás, kteří se chcete nově zapojit do registru oddílu dobrovolných záchranářů.
  Terén je členitý, nově se pojede i bývalý polygon, který je umístěn uprostřed pískovcových skal. Tak se těšte - ke slovu přijde i naviják a uzávěrka.

 • Pomoc při povodních - srpen 2002
  (2002-8-20)
  Ve stručnosti se chci vrátit k povodním, které v uplynulém týdnu zasáhly naší republiku. O tom, že se jednalo o událost zcela mimořádnou, co do průběhu, tak i rozsahu není pochyb, a tak se dá pochopit i trochu zmatek při využití všech složek IZS. Stejně zmateně na vás zřejmě působily SMS, které jsme posílali, ale taková byla situace. Všem co se přihlásili, a byli připraveni pomoci, patří poděkování.

 • Poděkování
  (2002-8-17)
  Poděkování patří všem, kteří se přihlásili na naší výzvu, osobní poděkování těm, kteří se zúčastnili - jak záchranných akcí, tak humanitárních výjezdů. Podrobnosti včetně fotoreportáže přineseme zítra nebo v pondělí.

 • Aktuální výzva - pomoc při povodních
  (2002-8-12)
  22.00 hod.  -  vzhledem k tomu, že se opakuje krizová situace v Jihočeském kraji, nově v kraji Středočeském a Západočeském, všude je vyhlášen 3. povodňový stupeň, vyzýváme členy sdružení ZTZS a žádáme ty, kteří chtějí využít své terénní vozy k pomoci v nastalé situaci, aby na sebe neprodleně poslali prostřednictvím formuláře kontakt, telefonicky jen v případě nutnosti na tel. 0777 299 299 (musí být volný pro kontakt s IZS).
  Kontakt pošlete pouze pouze v případě, že jste schopni vyrazit do hodiny od výzvy a dojet se skupinou na místo určení do 3 hodin.
  V případě výjezdu Vás budeme kontaktovat telefonicky - nechte zapnutý mobilní telefon !!!
  Sbalte si nepromokavé oblečení, holinky, baterku, kurtu, kdo má - motorovou pilu atd.

 • Odvolání výzvy
  (2002-8-9)
  Neboť se příroda umoudřila a voda v řekách začala postupně opadávat, nebylo zapotřebí našeho výjezdu. Přesto mé osobní poděkování patří všem, kteří se přihlásili a byli ochotni pomoci se svými teréňáky.

 • Výzva
  (2002-8-8)
  Vzhledem ke krizové situaci v Jihočeském kraji, kde je vyhlášen 3. povodňový stupeň, vyzýváme členy sdružení ZTZS a ostatní majitele terénních vozů, kteří jsou ochotni pomoci, aby se neprodleně přihlásili na tel. 0777 299 299.


  Povodně Rumunsko - 16.3. - 19.3.2001

 • Rumunsko volá S.O.S. - návrat z výpravy
  (2001-3-20)
  Úvodem chci osobně poděkovat všem těm, kteří obětovali vlastní čas i peníze (náklady na PHM jednoho vozu cca 10.000,- Kč) a hlavně své úsilí, neboť cesta bylo dlouhá a náročná, i těm, kteří již finančně přispěli na nákup materiálu pro humanitární pomoc.

  Mé osobní poděkování a čestné členství v klubu patří jmenovitě posádkám vozů:
  Jarda Krajník se synem Járou - Opel Frontera
  Humanitary help for Romania
  Zbyněk Miksa se Sváťou Kožíškem - Nissan Double Cab
  Jindra Němec, nesehnal spolujezdce - Nissan Patrol
  Libor Kovář s Mojmírem Ďáskem - Toyota LC 80
  Robert Juliš s Michalem Fejfarem - Nissan Patrol
  Vladan Mickerts, nesehnal spolujezdce - Nissan Patrol
  Michal Kotrbatý s manželkou Evou - Toyota LC 80
  Martin Koštial s Lacem Ondriašem z SK - Nissan Patrol

  za finační a materiální pomoc poděkování Jardovi Krajníkovi, Jirkovi Hujdovi, Honzovi Kusolitchovi, Vláďovi Konvalinkovi, Jirkovi Váhalovi, Jirkovi Cvrčkovi, dále Bohušovické mlékárně zn. KAPUCÍN, firmě Brudra a Pepsi Cola a Vám, kteří ještě přispějete a pomůžete s úhradou již zakoupeného materiálu.
  Neboť jsme z časových důvodů nemohli čekat až přijdou peníze od Vás, kteří chcete finančně pomoci, financovali někteří z účastníků výpravy nákup ošacení, mléka, léků atd. z vlastních prostředků. Věřím, že nenecháte tuto nemalou finanční částku pouze na jejich bedrech, neboť pomoc v nouzi je věcí nás všech (výčet materiálu v podrobnostech o výpravě).
  Svou finanční pomoc můžete zaslat na účet RESCUE č.ú.27-5363600227/0100 KB Praha 10, nebo může hotovost předat v klubovně Off Road Expeditions na adrese: Hummer Centrum, Českobrodská 345, Praha 9. Kdo chce finančně pomoci, ať zašle e- mail s částkou, kterou doručí nebo zašle na účet.

 • (2001-3-14)
  Momentálně je připraveno v pátek v 8.00 h. vyrazit z Prahy 9 vozů z party Off Road Expeditions. Prosím Ty, co nemohou pomoci při samotné přepravě a chtějí, mohou pomoci finančně.
  Organizačně zajišťuje celou akci RESCUE-ZTZS (neziskové sdružení dobrovolných záchranářů), ve spolupráci s rumunskou ambásádou v Praze.

 • Rumunsko volá S.O.S.
  (2001-3-13)
  Ahoj všem !
  Protože mají teď v Rumunsku po povodních, a tím pádem spoustu problémů, rozhodl jsem se, že jim společně s Vámi, kteří budete mít zájem, pomůžeme.

   

   

  O nás  |  Součinnostní cvičení  |  Program  |  Záchranné akce  |  Kontakt
   

  Copyright © 2005, RESCUE - záchranná technická a zdravotní služba. Všechna práva vyhrazena.   |   Ochrana osobních údajů
  Bez předchozího písemného souhlasu není dovoleno další publikování, distribuce nebo tisk materiálů zveřejněných na tomto serveru.