Kliknutím se vrátíte na úvodní stránku RESCUE - záchranná technická a zdravotní služba tel.info: 777 299 299
RESCUE - záchranná technická a zdravotní služba
O nás Součinnostní cvičení Program Záchranné akce Kontakt Středa 24. července 2024
součinnostní cvičení RESCUE - záchranná technická a zdravotní služba

  V uplynulých letech jsme naši základnu hledali pouze ze členské základny jednotlivých OFF ROAD KLUBŮ, které sdružují právě majitele terénních vozů.

Nyní se nám otvírá nové forma právě prostřednictvím internetu oslovit i Vás - širokou motoristickou veřejnost, vlastnící právě vozy 4x4.

Za dobu uplynulých dvou let, kdy jsme se snažili pořádat součinnostní cvičení, se nám podařilo získat z řad členů offroad klubů 24 dobrovolníků, kteří nyní tvoří základnu našeho ODZ. Přestože nebyla cesta k pořádání součinnostních cvičení jednoduchá a mnohdy jsme naráželi na problémy v jakých prostorech je uspořádat, i tak máme za sebou kus práce. Naši členové pamáhají každoročně při sněhových kalamitách a zúčastnili se dvou velkých záchranných akcí - povodní v Rumunsku v roce 2001 a letošních povodní v naší republice, kde byla jejich nezištná pomoc rovněž neocenitelná, stejně jako pomoc všech ostatních dobrovolníků a složek. Nyní se zdá, že díky pochopení nového vedení AČR, které nám umožnilo využívat VVP a zařadilo naše sdružení do výcvikového plánu AČR, bude možné plně využít součinnostních cvičení k nasbírání nový zkušeností, které jsou při samotných záchranných akcích neocenitelným pomocníkem - jak se říká: těžko na cvičišti, lehko na bojišti !

Staňte se členem ODZ i Vy.
 
 

Součinnostní cvičení uplynulých let

 
 • ŠUMAVA - cvičení sněhová kalamita - 5.- 6.2.2005
  Členové RESCUE-ZTZS měli možnost na společném setkání s klubem 4x4 vyzkoušet podmínky sněhové kalamity a naučit se pohybovat v krajině přikryté sněhem. Že to bude zejména o házení lopatou a vytahování bylo všem dopředu jasné, ale hlavní důvodem malé účasti z řad členů byla jistě skutečnost, že díky netečnosti MO ČR nemáme kde cvičení realizovat a již rok jezdíme jen do Vimperku. Doufám, že se odpovědní zamyslí, neboť pomale, ale jistě ztrácíme naší soudržnost a možnost nasazení v akci bez společných cvičení je potom nereálná. Ze 17 posádek bylo 9 členů RESCUE-ZTZS, tak malá účast ještě nebyla! Pokusíme se připravit cvičení v novém prostoru na přelomu března a dubna. Včas Vás budeme informovat.

 • Šumava - 11.-12.12.2004
  Neboť to letos bylo s prostory pro výcvik více než špatné, konalo se zde současně první a poslední cvičení RESCUE-ZTZS v letošním roce. Snad to bude příští rok lepší a na kompetentních místech pochopí, že náš výcvik i naše pomoc stát nic nestojí - jen trochu vstřícnosti, která letos chyběla. Poděkování patří zastupitelstvu města Vimperk, které nám umožnilo cvičení zrealizovat.

 • Cvičení RESCUE PATROL 2004 - 7.-12.9.2004

 • Brdy - 13.12.2003

 • Mimoň - 13.9.2003

 • Vyškov - 19.7.2003
  Na součinnostním cvičení se sjelo celkem 21 vozů, jejichž posádky tábořily přímo ve vojenském prostoru. Ráno bylo součinnostní cvičení zahájeno a jednotlivé skupiny se rozjely dohledat určené body. Přestože bylo velmi horko, páteční déšť zanechal v lesích louže bahna, které nás všechny potrápily. Další součinnostní cvičení proběhne ve VVP Doupov u Podbořan ve dnech 16.- 17.8.2003.

 • Brdy - 12.4.2003

 • Libavá - 15.2.2003
  Na druhém součinnostním cvičení v letošním roce se sešlo celkem 20 posádek terénních vozů. Trošku jste se polepšili, ale mohlo by to být lepší - když už to není jen zábava, tak účast pokulhává. Připomínám jen, že k uspěšnému složení zkoušky v závěru roku je třeba účast minimálně na čtyřech souč. cvičeních.

 • Setkání Boletice - 18.1.2003
  Prvního letošního součinnostního cvičení se zúčastnilo 16 terénních vozů členů ODZ. Podmínky byly náročné, a tak jsme skončili až po setmění. Ke slovu přišly i motorové pily a navijáky. Odměnou nám byl slunný nedělní den. Tak příště snad ve větším počtu, na součinnostním cvičení ve VVP Libava 15.- 16.2. Přihlášku najdete na stránce program.

 • Setkání Mimoň / Ralsko 23.- 24.8.2002
  V sobotu ráno se sjelo na setkání do Ralska 23 teréňáků. I přes slunečné počasí se na staré tankové cestě našlo skoro tolik bláta jako na jaře, což dokládají i přiložené fotografie. Opět bylo setkání pojaté jako součinnostní cvičení s RESCUE-ZTZS. Právě při plnění úkolů byla vidět dlouhá pauza, hlavně u jízdy podle GPS.

 • Setkání Mimoň 2.- 3.2.2002
  V sobotu ráno se za netypického únorového počasí, které připomínalo jarní dny, sjelo kromě dvou organizačních Patrolů celkem 31 teréňáků. Rozpravou začalo další setkání majitelů terénních vozů, spojené se součinnostním cvičením sdružení RESCUE-ZTZS. Součástí otázek ze zdravovědy byla i registrační karta pro Ty z vás, kteří se chtěli nově zapojit do registru oddílu dobrovolných záchranářů. Po krátké rozpravě se vozy rozdělily do tří skupin, čtyři nováčci jeli s náčelníkem a vyrazilo se do terénu...

 • BRDY „několikrát 6“ - 21.3.2001
  Poslední setkání první poloviny letošního roku je za námi. Setkání tentokrát připravil Off Road Expeditions a záchranná služba RESCUE, takže byl off road víkend sloučen v součinnostní cvičení.
  Určeno bylo šest bodů, které musela každá skupina postupně dohledat podle GPS. Rozloha prostoru, ve kterém se účastníci pohybovali byla tak velká, že některé skupiny nedokázaly všechny body ve stanoveném šestihodinovém limitu dohledat, a to možná i pro náročný terén, který musely překonávat. Ke slovu přišly kurty, navijáky, ale i motorové pily - prostě terén jak má být.

   

   

  O nás  |  Součinnostní cvičení  |  Program  |  Záchranné akce  |  Kontakt
   

  Copyright © 2005, RESCUE - záchranná technická a zdravotní služba. Všechna práva vyhrazena.   |   Ochrana osobních údajů
  Bez předchozího písemného souhlasu není dovoleno další publikování, distribuce nebo tisk materiálů zveřejněných na tomto serveru.