Kliknutím se vrátíte na úvodní stránku RESCUE - záchranná technická a zdravotní služba tel.info: 777 299 299
RESCUE - záchranná technická a zdravotní služba
O nás Součinnostní cvičení Program Záchranné akce Kontakt Úterý 21. května 2024
RESCUE - záchranná technická a zdravotní služba
  BRDY „několikrát 6“ - 21.3.2001

Poslední setkání první poloviny letošního roku je za námi. Setkání tentokrát připravil Off Road Expeditions a záchranná služba RESCUE, takže byl off road víkend sloučen v součinnostní cvičení.
Určeno bylo šest bodů, které musela každá skupina postupně dohledat podle GPS. Rozloha prostoru, ve kterém se účastníci pohybovali byla tak velká, že některé skupiny nedokázaly všechny body ve stanoveném šestihodinovém limitu dohledat, a to možná i pro náročný terén, který musely překonávat. Ke slovu přišly kurty, navijáky, ale i motorové pily - prostě terén jak má být.
A co účast ? Jednoduše víc než hojná. V sobotu ráno doplnilo 3 organizační vozy 37 účastnických vozů a tak rovná 40 více či méně upravených teréňáků, která se přesunovala po asfaltu do 10 km vzdáleného prostoru, připomínala divizi „těžkoodenců“, kteří táhnou do boje. A tak jsme skupinu 36 vozů (37. byl Michal Pánek za SAFARI4x4, který jel mimo hodnocení) rozdělili do šesti skupin po 6 vozech a v 10 hodin se vyrazilo na první body, které určovaly souřadnice. Bez GPS by nebylo možné se v tomto rozlehlém a členitém terénu pohybovat, snad jen po staru s buzolou a mapou. Ti nejostřílenější vyrazili na dva nejtěžší úseky, aby projeli a upravili těm méně zkušeným trasu. Byl slyšet charakteristický zvuk navijáku, kterému přizvukovaly tři motorové pily, které klestily cestu na zarostlém požárním pásu, který byl jedinou cestou k určenému bodu. Nakonec v časovém limitu dojely dvě skupiny. Ta první pod vedením Michala Pánka to stihla před limitem a druhá pod vedením Jardy Krajníka „Perryho“ dvě minuty před jeho vypršením. Dohledat všechny body se po časovém limitu podařilo ještě jedné skupině. Vzhledem k 50% úspěšnosti je vidět, že dohledat body nebylo jednoduché, ale přesto možné. O nejlepší skupině nakonec rozhodlo šest doplňujících otázek.

Všechny Vás zdraví

Jirka Chramosil
    "náčelník"

     

     

   

ZPĚT
 

 

O nás  |  Součinnostní cvičení  |  Program  |  Záchranné akce  |  Kontakt